W październiku 4 uczniów naszych połączonych szkół, Rozalia i Sara z kl. 3 Gimnazjum oraz Stachu i Michał z kl.8 szkoły podstawowej, miało możliwość i zaszczyt uczestniczyć w międzynarodowej wymianie programu Erasmus+. Pojechaliśmy na Węgry do Peczu (Pécs), gdzie wzięliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach. Był to tydzień interesującej i przyjemnej pracy.

Głównym tematem programu była edukacja włączająca. W różnych grupach, współpracując z uczniami z Niemiec, Włoch, Słowenii i Węgier tworzyliśmy rozwiązania pewnych problemów związanych z tym tematem.  Podczas pobytu na Węgrzech odwiedziliśmy zapierający dech w piersiach Budapeszt, gdzie zwiedziliśmy Parlament oraz House of Terror, czyli muzeum związane z komunizmem na Węgrzech.
Pod koniec wyjazdu odbyły się również krótkie warsztaty kulturow, w czasie których mieliśmy okazję sprawdzić swoje możliwości w kilku węgierskich tańcach narodowych.

Szkoła w Peczu przyjęła nas lepiej niż mogliśmy sobie wymarzyć. Wszyscy byli życzliwi i gotowi do pracy.

Ale wszystko to nie udałoby się, gdyby nie nasze wspaniałe nauczycielki: pani Protasewicz, pani Hoszman, pani Ostrowska, pani Rezmerska oraz pani Korona, którym bardzo bardzo serdecznie dziekujemy!!!!!!!!

Informujemy, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych - szkoła będzie zamknięta.