Tegoroczna gra miejska, będąca owocem współpracy Gimnazjum nr 26 w Gdańsku i Europejskiej Fundacji Ochrony Zabytków, poświęcona została tematyce XVIII-wiecznych dworów. W oparciu przede wszystkim o informacje zawarte w książce Jerzego Sampa "Gdańskie dwory i pałace" powstały zadania, z którymi musiały zmierzyć się drużyny, biorące udział w grze.

W czasie, kiedy w okolicy szkoły trwała już gra, na szkolnym boisku zaczęły się imprezy towarzyszące. Otwarta została wystawa planszowa "Gdańskie Dwory", a następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe i konkurs "Psia Piękność", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział blisko 20 psów. Kiedy "Kuchnia Gdańskich Dworów" przygotowywała bigos ze słoniną i kiełbasę Wereszczaka według XVIII-wiecznych receptur, uczniowie ze Szkoły Muzycznej umilili widzom festynu czas, grając na puzonach i wiolonczeli utwory muzyki dawnej. Następnie odbył się konkurs "Masz Talent", w którym wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 26, śpiewając znane piosenki. I miejsce zajął duet: Basia Bobowska i Ania Sawicz, a II miejsce ex aequo Julia Piotrowska i Dagmara Mika.

Po występach utalentowanej młodzieży nastąpiło podsumowanie Gry Miejskiej "Gdańskie Dwory" oraz wręczenie nagród. I miejsce zajęła drużyna p. Piotra Bryksy, II miejsce rodzina p. Roberta Życha, a III miejsce p. Bartłomiej Sawicki z córkami.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zwycięzcom gratulujemy wygranych, a osobom, które pomagały w przygotowaniach oraz po zakończeniu zabawy dziękujemy za nieocenioną pomoc.

Marzena Zakrzewska

Zdjęcia z gry

Napisali o grze:

Zabytkowe dwory Wrzeszcza i Oliwy w centrum uwagi uczestników gry miejskiej