3 czerwca odbyła się w naszej szkole kolejna ogólnopolska impreza czytelnicza „Noc Bibliotek”. Tegoroczne hasło to: „Czytanie porusza”. Było ono pretekstem do „burzy mózgów”, w wyniku której powstał plakat. Uczniowie wzięli udział w podchodach literackich, kalamburach. Z okazji 140 rocznicy urodzin Bolesława Leśmiana Pani Olga Jerkiewicz przeczytała wiersz poety „W malinowym chruśniaku”. Był on pretekstem do zabawy we „Flirt towarzyski z Leśmianem”. Uczeń Antonio Waszczuk z klasy IIe przeczytał fragmenty swojej nowej ilustrowanej książki. Nagrodą za wysiłki intelektualne był tort w kształcie książki dla wszystkich uczestników imprezy.

Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wieczoru Pani Agnieszce Wietesze i Katarzynie Knyżewskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zadaniem każdej klasy było zapisanie jak największej ilości powodów, dla których warto czytać.

Wyniki konkursu:

19 powodów

Gratulujemy!!!

Organizator - biblioteka szkolna

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

1. David Lagercrantz „Co nas nie zabije” (Kontynuacja bestsellerowej Trylogii Millennium Stiega Larssona)
  2. Stephen King „Sklepik z marzeniami”
  3. Stephen King „Cujo”
  4. Rick Yancey „Piąta fala. Bezkresne morze”
  5. Borys Pasternak „Doktor Żywago”
  6. Gabriel, Garcia Marquez       „Miłość w czasach zarazy”
  7. William Faulkner „Koniokrady”
  8. Hermann Hesse „Gra szklanych paciorków”

Wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły zapraszamy na NOC BIBLIOTEK, która odbędzie się 3 czerwca (sobota).

Po raz trzeci będziemy uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji czytelniczej. Zapewniamy liczne atrakcje, dobrą zabawę i wspólny poczęstunek.

Zgłoszenia prosimy składać do 26 maja (piątek) do Pani Jerkiewicz lub Pani Darowickiej .

„CZYTANIE ROZWIJA ROZUM MŁODZIEŻY,

ODMŁADZA CHARAKTER STARCA.

USZLACHETNIA W CHWILACH POMYŚLNOŚCI,

DAJE POMOC  I POCIESZENIE W PRZECIWNOŚCIACH”

Biblioteka szkolna zaprasza rodziców, uczniów i wszystkich pracowników szkoły, moli książkowych i tych co wolą prasę lub Internet. Dysponujemy coraz bogatszym księgozbiorem, z dużą ilością nowości.

2 i 5 godz. lekcyjna – biblioteka nieczynna. N-l na lekcjach

BIBLIOTEKA NIECZYNNA